Головна » Статті » Мої статті

Особливості пінобетону
Пінобетон застосовується при будівництві виробів з меншою об'ємною вагою, завдяки підвищеній міцності на стиск, що забезпечує збільшення термічного опору стіни. Ще однією з багатьох позитивних характеристик пінобетону є його довге внутрішнє формування структури, а це і дозволяє йому тільки покращувати з часом свої властивості, на відміну від інших будівельних матеріалів. У процесі досліджень було встановлено, що міцність пінобетону неавтоклавного через 3-4 місяці твердіння, зростає в 1,3-1,6 рази, а через рік або два - більш ніж у 2,5 рази. Також в результаті випробувань фізико-технічних властивостей пінобетону, було встановлено, що експлуатація протягом 65 років в якості термоізоляції морозильних камер, навіть після багатотисячних циклів заморожування і відтавання, збільшує міцність матеріалу в 4-6 разів .

Піноблоки забезпечують сприятливий мікроклімат в кімнатах, шляхом запобігання значних втрат тепла в зимовий період, і в спекотній літній день дозволяють уникнути підвищення температури вище комфортної. Також у приміщенні відбувається регулювання вологості повітря за рахунок вбирання і віддачі вологи. Що не завжди забезпечують будови з інших матеріалів. Вироби абсолютно не бояться дії вологи.

Невелика щільність, і відповідно легкість пінобетону дозволяє при виготовленні збільшувати розміри блоків в порівнянні з виробами з цегли, а це в кілька разів в свою чергу збільшує швидкість кладки. Простота кладки ще досягається за рахунок високої точності лінійних розмірів, адже допуск становить лише + / - 3 мм. Процес прорізання каналів, отворів під електричну проводку, отворів під розетки і труби, досить легкий і швидкий .

Поглинання звуку без відбивання піноблоками дозволяє стверджувати, що у цього матеріалу прекрасні акустичні характеристики, на відміну від стін з цегли або ж важкого бетону. Найбільш добре поглинаються стінами з піноблоків низькі шуми. Тому його часто використовують як звукоізоляційний шар серед плит конструкцуіонного бетону, для обмеження шумового проникнення в перекриттях адміністративних і багатоповерхових житлових будинках і спорудах.

При експлуатації пінобетону не відбувається ніяких токсичних виділень, це дає можливість порівняти його по екологічним показникам тільки лише з таким високоекологічним матеріалом як дерево, бо інші матеріали за показниками екологічними залишаються далеко позаду. Для порівняння, наприклад, коефіцієнт екологічності пінобетону пористого складає - 2, а для дерева - 1, у той час як для керамзитного блоку цей коефіцієнт становить 20, а для цегли - 10 .

Ще один позитивний аспект використання піноблоків при будівництві будівель - це його висока герметичність , що дозволяє здійснення кладки блоків на клей. Така технологія дозволяє уникнути утворення «містків холоду» в стіні , що значно зменшує необхідну товщину як зовнішньої , так і внутрішньої штукатурки. Вага виробу в порівнянні із стандартним важким бетоном менше від 15 % до 85 %. Таке значне зниження ваги піноблоків приводить до значної економії використаних матеріалів при укладанні фундаменту . Зроблені розрахунки показали , вартість кладки виробленої з пінобетонних блоків з використанням клейових складів , дешевше в 1,0 -1,2 , ніж такі ж вироби з пористих автоклавних блоків ( газобетонів ) .

Пінобетонні вироби відповідають першому ступеню вогнестійкості за результатами відповідних випробувань , тому будови з цього матеріалу надійно захищають від розповсюдження пожежі і чудово підходить для застосування у вогнестійких конструкціях.

В Австралії провели випробування , на яких , зовнішню сторону пінобетону товщиною 150 мм піддавали нагріванню до 12000 градусів Цельсія , при цьому внутрішня сторона нагрілася лише до 460 градусів Цельсія після п'ятигодинного випробування. Навіть при значно меншій товщині стіни горючість пінобетону не збільшилася, і матеріал не виділяв отруйні гази або пари.
Категорія: Мої статті | Додав: VladImir (26.03.2014)
Переглядів: 518